Ocieplanie domów pianką PUR – zalety

Ocieplanie domu pianką PUR

Piana poliuretanowa to materiał, który jest bardzo szeroko wykorzystywany w różnych branżach. Znajduje zastosowanie również w budownictwie, gdzie doceniane są jego właściwości termo i hydroizolacyjne. Dlatego stosuje się ją do ocieplania budynków o różnym przeznaczeniu. Jakie są zalety tego rozwiązania i dlaczego specjaliści polecają tę opcję?

Wysoka skuteczność, doskonałe krycie i wydajność

Ocieplanie metodą natryskową z wykorzystaniem piany PUR to rozwiązanie, które polecane jest przez profesjonalistów. Doceniają oni fakt, że charakteryzuje się ona bardzo wysoką skutecznością. Dzięki możliwości nałożenia płynnej piany, która szybko zastyga, bezpośrednio na ocieplaną powierzchnię, powstaje jednolita warstwa. Doskonale kryje całą ścianę, strop, podłogę lub dach i zapewnia brak łączeń oraz klejeń. To z kolei przekłada się na ograniczenie możliwości występowania mostków termicznych, przez które mogłoby wydostawać się ciepłe powietrze.

Pianka poliuretanowa jest bardzo wydajna i doskonale przylega do praktycznie każdej nawierzchni. To również jej duża zaleta, ponieważ dzięki temu nadaje się do ocieplania budynków mieszkalnych, a także magazynów, hal produkcyjnych, budynków inwentarskich i innych konstrukcji rolniczych oraz o innym przeznaczeniu. Można ją nakładać również bezpośrednio na starą warstwę ociepleniową, co ułatwia cały proces.

Szybki czas realizacji i trwałość na długie lata

Ta metoda termoizolacji jest bardzo szybka w realizacji. Pianka zastyga w krótkim czasie, a samo jej nakładanie metodą natryskową nie jest czasochłonne. Dzięki temu, decydując się na tę opcję, nie trzeba obawiać się o opóźnienia pozostałych prac budowlanych czy inne problemy z terminami. Fachowcy z branży często potrzebują zaledwie jednego dnia roboczego, aby wykonać wszystkie prace.

Kolejnym plusem tej metody jest fakt, że piana PUR jest odporna na powstawanie grzybów i pleśni. Świetnie przylega do każdej nawierzchni, na której zastygnie, co eliminuje problem przesuwania się warstwy izolacyjnej. To z kolei przekłada się na znacznie większą trwałość. Taka otulina ociepleniowa nie straci swoich właściwości nawet po wielu latach i będzie skutecznie chronić budynek przed utratą ciepła i dostaniem się wilgoci do wnętrza.

Author: admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.